Wrzesień to specyficzny miesiąc, który dla wielu z Nas oznacza powrót do obowiązków dnia codziennego, ale również jest okresem kłaniającym do zmian.

Podczas wakacyjnych wyjazdów mamy zazwyczaj więcej czasu  na przemyślenia i refleksje dotyczące wielu ważnych  dla nas spraw ,w tym życia zawodowego. Niewątpliwie początek pory jesiennej, to również czas kiedy  firmy wracają pełną parą do pracy i w związku z tym naturalnie pojawia się też potrzeba  zatrudnienia nowych pracowników.

Dlaczego właśnie teraz jest najlepszy czas na poszukiwanie pracy?

– Na rynku pracy pojawiają się  nowe oferty pracy po wakacyjnym przestoju, osoby decydujące o zatrudnieniu nowych pracowników wracają do obowiązków . Wyraźnie odczuwają  to agencje rekrutacyjne takie jak nasza kiedy i dla nich ten czas staje się jednym z najgorętszych w roku.
– Ostatnie miesiące w roku, to czas w którym firmy robią podsumowania całego roku, w tym wydatków związanych z rekrutacją oraz zaczynają planować najbliższą przyszłość. Dzięki szybszemu tempu  firmy  mocniej skupiają się na sprawnym i szybkim procesie zatrudnienia nowych pracowników.
-Po urlopie wracamy ze świeżym spojrzeniem na wiele rzeczy, otwierają się nam w głowie nowe furtki. Zaczynamy robić powakacyjne postanowienia.
-Mamy naładowane baterie i więcej energii na stawienie czoła wyzwaniom.
-Gdy przychodzi pora jesienna łatwiej nam jest się skupić na obowiązkach niż podczas pory letniej, kiedy świeci słońce i zachęca do relaksu.
-Nie frustruje nas  myśl, że rozpoczynając nową pracę przepadnie nam możliwość skorzystania z urlopu letniego, ponieważ jestem nowym pracownikiem i nie wypada od razu uciekać na urlop.
Podsumowując powyższe wrześniowe przemyślenia – nie warto odwlekać stworzenia czy aktualizacji właśnie teraz swojego CV i korzystania z tego obfitującego w  nowe możliwości czasu. Jeżeli nie wiesz jak powinno wyglądać prawidłowo napisane cv , to zachęcamy do zapoznania się z jego wzorem na naszej stronie.